Poprzedni temat «» Następny temat
Fazy wzrostu- poradnik.
Autor Wiadomość
maku2225 

Wysłany: 2009-05-19, 16:48   

A jak roślina juz mi pokazała płeć i wypuszcza nowe szczyty to to juz jest kwitniecie czy dalej wegetacje bo nie wiem czy zmniejszyc godziny swiatła i nawozic nawozem do roślin kwitnacych.

kasseri 

Wysłany: 2009-06-04, 16:58   

Wytlumaczcie mi jedno nasiono zaczyna kielkowac po np 24h i niektorzy mowia ze wsadza sie je do ziemi na glebokosc 1cm. No i teraz pytanie czy z ta doniczka na slonce czy w cieniu ma nadal rosnac a jak tak to ile?

Nameless 
ARMIA KONOPNA

Wysłany: 2009-06-04, 17:10   

Nie ma reguły na wielkość kiełka. Po prostu jak będzie kiełek to pakuj do ziemi tak jak napisał morenka kiełkiem w dół do ziemi (zrób dziurkę palcem, wsadź i leciutko przyklep małą warstwą ziemi). Uważaj tylko, żeby go nie uszkodzić.
I świeć od razu, a nie dopiero jak wyjdzie... Nie wiem skąd wziął się ten pomysł wyżej, żeby nie świecić od razu.

ziben 

Wysłany: 2009-06-04, 17:37   

Zacząć świecić możesz kiedy chcesz, tylko pamiętać trzeba, że jak jeszcze nie wyszło z ziemi to i tak trzeba podlewać, a raczej zraszać..

Nameless napisał/a:
Po prostu jak będzie kiełek to pakuj do ziemi tak jak napisał morenka kiełkiem w dół do ziemi

kto Wam takie rzeczy naopowiadał ?

Pestkę z kiełkiem czy bez wsadzamy do ziemi jak tylko chcemy, a kiełek sam znajdzie wyjście :)

pozdro

Nameless 
ARMIA KONOPNA

Wysłany: 2009-06-04, 17:41   

Tylko po co utrudniać żeby miał się wyginać? Korzeń idzie w dół, więc od razu można wsadzić kiełkiem w dół, prawda? Oczywiście jak się wsadzi bokiem to też da radę, ale wydaje mi się, że w dół jest prościej i lepiej :P

Po to świecić od razu, żeby roślina od razu miała światło jak wyjdzie. Zresztą nie robi to większej różnicy, ale jak ktoś często do boxa nie zagląda, to może mu się ciut wyciągnąć no i temperatura zawsze się podniesie.
Ale dużej różnicy nie ma, bo i tak roślina zazwyczaj wybija się w ciągu 24h, więc nie ma co debatować, przyznaję Ci rację morenka ;)

ziben 

Wysłany: 2009-06-04, 17:47   

:]
Nameless napisał/a:
Tylko po co utrudniać żeby miał się wyginać? Korzeń idzie w dół, więc od razu można wsadzić kiełkiem w dół, prawda? Oczywiście jak się wsadzi bokiem to też da radę, ale wydaje mi się, że w dół jest prościej i lepiej :P

oczywiście, tyle, że można łatwo uszkodzić kiełek i po ptakach. Dlatego najlepiej włożyć pestkę na 1-1,5cm do ziemi w obojętnie jaki sposób - oby bezpieczny...

Nameless napisał/a:
Po to świecić od razu, żeby roślina od razu miała światło jak wyjdzie. Zresztą nie robi to większej różnicy, ale jak ktoś często do boxa nie zagląda, to może mu się ciut wyciągnąć no i temperatura zawsze się podniesie.
Ale dużej różnicy nie ma, bo i tak roślina zazwyczaj wybija się w ciągu 24h, więc nie ma co debatować :P

No dobra, ktoś nie zagląda często do boxa to niech włącza światło wcześniej, ale niech pamięta żeby podlewać hehe ;)

tak czy inaczej, wszyscy wiemy ocb :)

Odpowiedz do tematu