Poprzedni temat «» Następny temat
Rozróżnianie płci- poradnik.
Autor Wiadomość
Ardibehist 

Wysłany: 2008-03-15, 13:08   Rozróżnianie płci- poradnik.

Samce:
Meskie rosliny osiagaja dojrzalosc i kwitna 1-2 tygodnie przed zenskimi. Ciagle kwitna i pozbywaja sie zoltawego pylku z torebek pylkowych w ksztalcie dzwonka, az do czasu, kiedy zakwitna rosliny zenskie, zapewniajac ich zapylenie. Kwiaty meskie maja okolo centymetra dlugosci, sa pastelowo zielone albo czasami zoltawe. Kwiaty najpierw tworza sie przy czubku rosliny i wisza w gronach przy podstawie galezi. Stopniowo rozwijaja sie dalej ku dolowi rosliny meskiej. Kiedy sa w pelni uksztaltowane, torebki kwiatowe zaczynaja pekac, pozbywajac sie pylku. Samce sa czesto, ale nie zawsze, wysokie o mocnych pniach, sporadycznie sie rozgaleziajacymi i z mala iloscia lisci. Poniewaz sa wysokie, wiatr i grawitacja moze przenosic pylek na zwykle nizsze samice.

Samice:
Rosliny zenskie wyrastaja zwykle niskie i krzaczaste, z galeziami osadzonymi blisko siebie na pedzie i liscmi rosnacymi gesto na galeziach. W ciagu 1-2 tygodni od wywolania kwitnienia pokaza sie pierwsze zenskie kwiaty. Tak jak u samcow, kwiaty zenskie najpierw pojawiaja sie przy czubku pedu glownego i stopniowo coraz nizej na roslinie. Kwiat zenski ma dwa male (5-10mm) aksamitne, biale wloski, nazywane znamionami slupka, ulozone w ksztalt litery V. Zestaw slupkow jest polaczony z zalaznia zawierajaca zalazki, w ktorych ukrywaja sie komorki jajowe. Zalaznie sa pokryte jasnozielona tkanka tworzaca oslonke, ktora dalej nazywac bedziemy kielichem. Kielich tworza geste grona lub paki wzdluz pedu. Grono pakow jest nazywane szczytem. Kielichy zwykle rosna szybko przez pierwsze 4 albo 5 tygodni.

gizela

Wysłany: 2008-03-30, 14:14   

a moze moglby ktos wrzucic jakies zdjecia, na ktorych dalo by rade to wszystko wytlumaczyc??

Nekromaton 

Wysłany: 2008-03-31, 23:04   

gizela, tu masz dobry slide-show: http://www.weedfarmer.com...ame=male-female
a tu masz parę dodatkowych zdjęć:

teraz powinieneś sobie poradzić.
tylko pamięaj ze male to facet a female to babka

gizela

Wysłany: 2008-04-01, 16:34   

teraz napewno:D masz u mnie piwo/lolka;]

PoLek

Wysłany: 2008-04-08, 17:40   

Jednym slowem nalezy wypatrywac bialych wloskow ( roslinki zenskie je maja), jesli zamiast nich zobaczymy male jajeczka, to juz mozemy powoli zabierac sie za zrobienie makumby.

SoNi@k 

Wysłany: 2008-04-08, 18:57   

A tutaj mój pierwszy facecik sprzed 2 lat :) )

Sados 

Wysłany: 2008-04-08, 22:10   

faceciki do czego się nadają po makumbie? Hasz? palenie? potrawki?
pytam ze względy na to, że to są młode rośliny i wątpię aby do palonka się nadawały.
Ps. jak faceta nie zetnę tylko go wyhoduję to jaki towar? mało go? jak jakościowo?

PoLek

Wysłany: 2008-04-08, 22:49   

Sados napisał/a:

Ps. jak faceta nie zetnę tylko go wyhoduję to jaki towar? mało go? jak jakościowo?

Wiekszosc osob twierdzi, ze nie ma sensu palic meskie rosliny, aczkolwiek sa osoby, ktore twierdza, ze palily susz z dojrzalych, meskich kwiatow i bylo niezle.

Ja badz co badz kazdego mena gotuje z mleczkiem ( czyli twz. makumba - dla niewiedzacych ) :D
Pozniej mam np. smaczne kakao.

SoNi@k 

Wysłany: 2008-04-08, 23:48   

Cytat:
faceciki do czego się nadają po makumbie? Hasz? palenie? potrawki?
pytam ze względy na to, że to są młode rośliny i wątpię aby do palonka się nadawały.

Facet ma mniejszą zawartość THC niż żeńskie rośliny. Najlepiej potrawki ale słyszałem również że Hasz opłaca się robić...

Faust

Wysłany: 2008-04-09, 14:33   

A to info o rozróżnianiu płci z marihuany prv.
Rozróżnianie płci klikamy hodowla i wybieramy rozróżnianie płci męskiej. Jest to wszystko pięknie opisane z dołączonymi ilustracjami.
Jeżeli jestem potrzebny, to łapcie mnie na skype[breedmok], tylko proszę kurwa o nie meczenie pierdołami pokroju jak się czuje etc... tylko sprawy wolnokonopne i otwartopestkowe. Nie masz nic ciekawego, konstruktywnego do napisania, powiedzenia, to nie marnuj mojego cennego czasu, gdyż nie szukam kolegów.

kotmen 

Wysłany: 2008-04-09, 14:56   

wyrwać skurczybyków najlepiej póki małe, potem będzie szkoda, a niedaj bóg zgwałcą i zapłodnią żeńską część hodowli ;)

Faust

Wysłany: 2008-04-09, 21:54   

Niekoniecznie. Ja planuję zrobić 2 spoty z męskimi i żeńskimi nasionami. Trzeba wspierać OP:)
Jeżeli jestem potrzebny, to łapcie mnie na skype[breedmok], tylko proszę kurwa o nie meczenie pierdołami pokroju jak się czuje etc... tylko sprawy wolnokonopne i otwartopestkowe. Nie masz nic ciekawego, konstruktywnego do napisania, powiedzenia, to nie marnuj mojego cennego czasu, gdyż nie szukam kolegów.

gizela

Wysłany: 2008-04-17, 16:31   

a kiedy mniej wiecej (przyjmujac ze wysadzam 15 maja) bede mogl zaczac zauwazac ktore sa meskie a ktore zenskie? kiedy zaczynaja kwitnac? jak wam to w zeszlym roku przypadlo? chce wiedziec kiedy mam byc na miejscu, a kiedy na wakacje moge uciekac;]

kingston 

Wysłany: 2008-04-17, 18:08   

Co do mocy męskich roślinek, kiedyś trzymałem męskie rośliny aż do końca tak jakoś przełom sierpnia-września. Paliłem liście z wiadra i powiem tak. Po 3-4 wiaderkach było jak po jednym z topków, miło to wspominam bo było to moje pierwsze palenie :mrgreen:

Odpowiedz do tematu