Poprzedni temat «» Następny temat
[SWIADOMOSC] PORADNIK KONSUMENTA KONOPI
Autor Wiadomość
Kurtz
ADMINISTRATOR

Wysłany: 2011-03-28, 00:36   

Zakladajac, ze pojdziesz na ten 2 letni okres proby, to z rejestru skazanych znikniesz po pol roku od zakonczenia owego kresu proby, czyli po 2,5 roku od zapadniecia wyroku w sadzie. W praktyce niestety czesto trzeba o to zatarcie z rejestru trzeba rowniez wnioskowac, bo nawet to jest robione przez leniwych skurwysynow.
Z akt policyjnych natomiast wyleciec nie jest tak latwo, jak sie nie zacznie za tym chodzic to nigdy to nie nastapi. A nawet jak sie zacznie, to wcale nie ma jasnej drogi, bo decyduje o tym komendant posterunku, z ktorego Cie zlapali. Jesli uzna, ze ta informacja jest dla nich istotna do dalszej pracy, to odmowi i nic na to nie poradzisz.

Jesli chodzi o rozmowe z prokuratorem, to nic Ci nie powiem, nie znam sie na tym. Raczej trzeba sie starac przedstawic sie jako zwyklego obywatela nieszczesliwie wplatanego w w machine prawno-urzednicza i przede wszystkim powolywac sie na artykul o niskej szkodliwosci spolecznej czynu. Jak to nic nie da, to trzeba sie na to powolywac w sadzie.

Przeczytaj Poradnik, powinno Ci rozjasnic z ta niska szkodliwoscia.
a to solidarność ludzi przecież zwróciła jej wolność,
brudne ulice gdzie codziennie ją spotykasz,
tak pijaną i niechlujną,
która ciągle się potyka
ciągle z niej dumny nie raz się zastanawiam,jak bywam durny,
bo przecież ciągle mnie zostawia

xenomorda 

Wysłany: 2011-03-28, 01:01   

Dzięki za info, troche mi się rozjasnilo:)
W takim razie będę cisnął pro i stawie się na rozprawie, może coś z tego bedzie...
W końcu mogliby się zlitowac o te 0,2g Z tyxem zawinięte w 10zł:)

edukator 

Wysłany: 2011-03-28, 03:02   

Jeżeli chcesz możesz się skontaktować z Rzecznikiem Praw Osób Uzależnionych i Używających Narkotyków:
Telefon: +48 22 402 47 75
(stary: 0 517 933 301)
* Poniedziałek 13-14
* Wtorek 12-13
* Środa 10-11, 12-15
* Czwartek 10-11, 15-16
ul. Chmielna 26/19 (nr domofonu - 319, nr klatki - III), Warszawa 00-020
e-Kontakt przez stronę:
http://politykanarkotykow...id=3&Itemid=100
lub
e-mail (nie wiem czy aktualny): rzecznik(at)politykanarkotykowa.com

Jeszcze jeden poradnik (dr. prawa Mateusza Klinowskiego, w dużej mierze tożsamy z Poradnikiem Konsumenta Konopi):
http://www.narkopolityka....narkotykow.html

gryszczi_71 

Wysłany: 2011-05-18, 16:00   

Witam, ostatnio mojemu koledze wbiła policja na chate, zawineli go na dołek pod zarzutem udostępniania ganji. Typ który go sprzedał powiedział że kupował od niego we wrześniu chociaż kumpel nigdy nie dilował, nie był wcześniej karany, w domu nic nie znaleźli, przy sobie też nic nie miał. Na dołku przyznał sie że palił, zabrali mu telefony jako dowody, włosy na ekspertyze. Dostał zarzut udostępniania, ma mieć sprawe, jeszcze nie wiadomo kiedy i do sprawy ma dozór 2 razy w tygodniu. Jak pisałem, typ który na niego najebał mówił że kupił od niego i palili we wrześniu a kumpel powiedział że palił z nim w styczniu, więc zeznania też sie troszke nie zgadzają. Poradźcie co ma robić, jak odpowiadać na pytania skąd on to brał itd. Z góry dzięki za pomoc

edukator 

Wysłany: 2011-05-18, 16:10   

Słowo przeciwko słowu... niech zmieni zeznania, że nie palił i w ogóle w Polsce nigdy nic tylko w Holandii/Czechach. Jakby co, niech mówi, że wcześniej mówił tak bo się zestrachał psów i chciał już zakończyć przesłuchanie.
Nigdy nic nie udostępniał ani nie sprzedawał.
THC we włosach ma jeszcze z Holandii/Czech (utrzymuje się koło 3 miesięcy).
Niech przeczyta Poradnik i skontaktuje się z Rzecznikiem (kontakt wyżej).
Jeżeli tel są czyste to chyba nie mają żadnych dowodów na niego.

Powodzenia!

gryszczi_71 

Wysłany: 2011-05-18, 17:19   

na telefonie miał zdjęcia roślinki (której już dawno nie ma) i esy o paleniu, może być to uznane jako ew. dowód? Dzięki za rady

edukator 

Wysłany: 2011-05-18, 18:49   

Nie znam się, ale chyba smsy mogą być niebezpieczne... a foto roślinki było robione w Holandii/Czechach (o ile nie widać że to w PL).
W nowych telefonach z GPS zdjęcia (a może i filmy) mogą mieć zapisaną lokalizację (współrzędne) gdzie były robione. Więc uwaga na to.

gryszczi_71 

Wysłany: 2011-05-19, 21:08   

ok, przekaże mu wszystko, jeszcze raz dzięki ;]

Limanowski

Wysłany: 2011-06-25, 01:46   

Wszyscy piszą, że pojebane prawo... może i pojebane, ale, jak nawet piszę w poradniku, według prawa jak masz maryśke, nie powinni cię karać. Niestety policyjna praktyka wygląda dużo gorzej... :|

geniuswww

Wysłany: 2011-08-31, 16:08   

Witam. Otóż miałem przykrą niespodzianke. Do domu wjechali mi kryminalni, zrobili przeszukanie znaleźli wagę i fotki. Na badaniach wyszło iż w jednej fotce była odrobina marihuany, dosłownie pyłek nie robili mi nawet badań na obecność narkotyków. Głównie chodziło o nielegalną uprawę znaleźli 36 krzaków. Na początku wkręcali, że to moje ale znaleźli właściciela. Jednak obok rósł mój jeden. No i musiałem się przyznać, ogólnie wyszło że miałem dwa, drugiego sam im pokazałem :evil: Więc przyznałem się do uprawy dwóch krzaków oraz posiadania suszu w domu. W protokole zostało napisane, że nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z narkotykami nie znam nikogo kto by sprzedawał nie znam tego kolesia co mnie sprzedał i miał większą uprawę, ale go widziałem na jego plantacji. Powiedziałem że miałem nasionka z internetu a krzaki miałem zebrać w jesieni dla własnych potrzeb. Ściąłem dwa liście i spaliłem stąd odrobina suszu w woreczku. Nigdy wcześniej nie bylem karany. Przed chwilą mnie wypuścili siedziałem 48h. Pytali się czy sam chcę się poddać karze, zgodziłem się. Typ, który pisał protokół chciał odrazu ustalić karę z prokuratorem, jednak nie mógł się dodzwonić, powiedział że dostane dozór kuratora i zawiasy.
Po wyjściu zacząłem się interesować tą sprawą przeczytałem setki postów i poradników, byłem u adwokata na poradzie. I wiem teraz, że źle zrobiłem godząc się na karę. Wiem, że można się z tego wycofać i tak też zrobię. Minął tydzień od wypuszczenia, ale na razie nic mieli dzwonić ale nie dzwonią.
Czytałem poradnik na pierwszej stronie i wydrukowałem sobie ten papier co mam go dolączyć do zeznań( to że to niska szkodliwość itp.). Kiedy to dołączyć do zeznań??? Iść na policje i dołączyć czy dopiero jak zadzwonią i będą coś chcieć. Doradzcie co teraz mam robić i co realnie mi grozi. Wiadomo jak to na forach prawniczych, czy u adwokata. Dużo gadania straszenia i wyrecytowanych formułek. Wiadomo lepiej was zrozumie i podacie przykłady z własnego życia. POMOŻECIE??? :)

edukator 

Wysłany: 2011-08-31, 16:24   

Im szybciej to zrobisz tym lepiej.

Możesz się także skontaktować z Rzecznikiem Praw Osób Uzależnionych i Używających Narkotyków:
Telefon: +48 22 402 47 75
* Poniedziałek 13-14
* Wtorek 12-13
* Środa 10-11, 12-15
* Czwartek 10-11, 15-16
ul. Chmielna 26/19 (nr domofonu - 319, nr klatki - III), Warszawa 00-020
e-Kontakt przez stronę:
http://politykanarkotykow...id=3&Itemid=100
lub
e-mail: rzecznik(at)politykanarkotykowa.com

geniuswww

Wysłany: 2011-08-31, 19:08   

Ale że co??? Ten papier zanieść, czy nie poddawać się dobrowolnie karze. Jeśli o to chodzi to i tak mnie muszą wezwać żebym usłyszał propozycje kuratora i wtedy się zgodzę albo nie. A jeśli nie zadzwonią to pewnie sprawa idzie do sądu czyli tak jakbym się nie poddawał dobrowolnie karze.

edukator 

Wysłany: 2011-09-01, 17:45   

Mówiłem o odwołaniu dobrowolnego poddania się karze.

geniuswww

Wysłany: 2011-09-10, 13:20   

Minęły już ponad dwa tygodnie odkąd wyszedłem z dołka. Jak na razie nikt nie dzwoni, nie przychodza też żadne listy. Czy to normalne??? Ile mam czekać jak by coś miało być???

lalamido70 

Wysłany: 2011-10-24, 14:00   

TO ZA PICIE I POSIADANIE WÓDY TEŻ POWINNI KARAĆ,WÓDA TO TEŻ NARKOTYK I TO Z TYCH CIĘZKICH BO ZMIENIA ŚWIADOMOŚĆ,UZALEZNIA I W SZYBKIM TĘPIE DEGRADUJE CZLOWIEKA,ALE JEST JAK NAJBARDZIEJ LEGALNE,A TERAZ CIUT ODEMNIE:

MAM STWARDNIENIE ROZSIANE ODMIANĘ BOLESNĄ,PALĄC MARIHUANĘ BÓL PRZECHODZI,LEPIEJ CHODZĘ,JJEM BO CAŁY DZIEŃ ŁYKAM TRAMAL PRZECIW BÓLOWI I NA JEDZENIE NAWET NIE MOGĘ SPOJRZEĆ, PODSUMUJMY:
WÓDA WYNISZCZA SPOŁECZEŃSTWO A JEST LEGALNE, A ZIOŁO CO ANI AGRESJI NIE POWODUJE,ANI TEŻ TAK NIE UZALEŻNIA I NIE MA SIĘ SZAJBY JAK PO WÓDZIE!!! GDYBY NIE ZIOŁO DO TEJ PORY BYM SIĘ ZAPIŁ,3 ODWYKI NIE POMOGŁY,A JAK ZACZOŁEM PALIĆ ZIOŁO ODŻUCIŁO MNIE OD WÓDY,7 LAT MAM ROZPOZNANIE ESEMKI,CHODZĘ,CZUJE SIĘ DOBRZE,TYLKO STRASZNY BÓL I MDŁOŚCI PO TRAMALU,TO JEST NAJGORSZE!! W DZIEŃ NIE JJEM BO NIE PALĘ ZIOŁA BO NIERAZ MOSZĘ KOGOŚ ZAWIEŚĆ,A WCZEŚNIEJ JUŻ STRACIŁEM ZA WÓDĘ PRAWKO NA 3 LATA I NIEDAWNO JE ODEBRAŁEM BO ZA 12 RAZEM ZALICZYLEM EGZAMIN!TAK ZE ZA ZIŁO NIE CHCIAŁ BYM STRACIĆ PRAWKA,PIJE TRAMAL,JEST MI NIEDOBRZE,ALE JAK NADCHODZI WIECZÓR SIADAM I PRZEDY SOBIE PALĘ,JEST SUPER JEŚĆ SIĘ CHCE BÓLU NIE CZUJESZ I TYCH WSZYSTKICH WYMIOTÓW I LEPIEJ CHODZĘ!!!! TO DLA CZEGO MARIHUANA MA BYĆ NIELEGALNA A WÓDA CO WYNISZCZA POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO OD DAWIEN DAWNA ,JEST LEGALNA?!!!!!! PALĘ ,NIECH MNIE ŁAPIĄ,PALĘ DLA SWOJEGO ZDROWIA I SAMOPOCZUCIA,BO DO TEJ PORY BYM NA WÓZKU JEŹDZIŁ,ALBO SIĘ ZAPIŁ!!!!!!! ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE I NIE BOJE SIĘ TEGO ZAKAZU,POPROSTU TO JEST MOJE LEKARSTWO BO TEN KRAJ NICZEGO MI NIE MOŻE ZAPEWNIĆ CHOREMU NA STWARDNIENIE ROZSIANE Z 20% UBYTKIEM NA ZDROWIU W ZWIĄZKU ZE SŁUŻBĄ WOJSKOWĄ,ANI INTERFERONU ,NO NIC,A PÓŹNIEJ POWIEDZĄ ŻE JUZ ZA PÓŹNO NA LECZENIE,POWINNO SIĘ WCZEŚNIEJ!!! PALĘ I BĘDĘ PALIŁ!!!! JAK NIE TO PODAM TE PAŃSTWO DO SĄDU ZA DYSKRYMINACJĘ CHORYCH I ZABRANIANIE PRZEZ PRAWO SAMO LECZENIE,A OD PAŃSTWA NIC NIE DOSTAŁEM I NIE DOSTANĘ!!!!
;]

Odpowiedz do tematu